Nawigacja

Czwartek 17.01.2019
liczba odwiedzin: 512581

          Witamy na naszej stronie    

   

  Do naszej szkoły uczęszcza 253 uczniów, którzy uczą się w 14 oddziałach. Każda klasa ma do dyspozycji własną salę lekcyjną, ponadto uczniowie korzystają również z pracowni komputerowej (z dostępem do Internetu), sali gimnastycznej, świetlicy, gabinetu pedagoga szkolnego i logopedy oraz biblioteki. 

  Dyrektorem szkoły jest mgr Teresa Kurzyca, funkcję  zastępcy dyrektora pełni mgr Joanna Jarczyk. W szkole zatrudnionych jest 34 nauczycieli, z czego 11 osób to nauczyciele dyplomowani, 11 mianowanych, 9 nauczycieli kontraktowych i 3 nauczycieli  stażystów. 

  Nasza szkoła choć jest placówką niewielką zapewnia uczniom możliwość zaspokajania różnorodnych potrzeb - nie jest wyłącznie miejscem nauki. Opiekę w godzinach od 7.00 do 16.30  zapewnia świetlica szkolna.  Pomocą w rozwiązywaniu różnorodnych problemów zarówno uczniom jak i ich rodzicom służy pedagog szkolny. 

  Jesteśmy "Szkołą Promującą Zdrowie" - posiadamy odpowiedni certyfikat, realizujemy szkolny program "Zdrowa Siódemka". Dbamy o zdrowe żywienie podopiecznych zarówno w stołówce szkolnej jak i w sklepiku uczniowskim.

 Na terenie szkoły znajduje się plac zabaw pozyskany w ramach programu rządowego "Radosna szkoła"

  Atrakcyjna lokalizacja szkoły w pobliżu Śląskiego Ogrodu Botanicznego stwarza dogodne warunki do współpracy. Podejmujemy też różnorodne działania ekologiczne np. sprzątanie świata, troska o tereny zielone w najbliższym otoczeniu szkoły, zbiórka surowców wtórnych.

 

 

                                                                                                     

                                                                                           

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego
    43-190 Mikołów
    ul. Zamkowa 1
  • 32/2261220
    fax 32 2261209

Galeria zdjęć