• DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

• 27 października w naszej szkole odbył się Dzień Promocji Zdrowia.
          Z zalożenia wszystkie zajęcia tego dnia miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia w różnych formach.
          Dzień rozpoczął się apelem na temat zachowania higieny osobistej, higieny otoczenia oraz stosowania zasad zdrowego odżywiania się. Apel ten przygotowany został przez uczniów klasy drugiej.
          Następnie 3 wybrane wcześniej drużyny składające się z przedstawicieli klas I - VI wzięły udział w konkursie wiedzy o zdrowiu. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz soczkami, którymi mogli wzmocnić siły nadwątlone wysiłkiem umysłowym .
          W dalszej części nadszedł czas na promowanie zdrowia poprzez ruch - najpierw uczniowie klas I - III, a następnie ich starsi koledzy rywalizowali w zawodach "Bieg po zdrowie", "Zbieramy witaminy", "Bieg profilaktyczny".
          Dla relaksu po wysiłku fizycznym uczniowie już w klasach tworzyli barwne i ciekawe plakaty na temat witamin, korzystając z wcześniej przygotowanych materiałów.
          Uczniowie klas drugiej i trzeciej zdążyli również przygotować i ze smakiem spożyć różnego rodzaju sałatki owocowe i owocowo -warzywne.