• Rok szkolny 2021/2022

• Pożegnanie ósmoklasistów

• 24 czerwca nastąpił tak długo wyczekiwany dzień- uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. W tym dniu pożegnaliśmy uczniów klasy VIIIa i VIIIb, którzy z tej okazji przygotowali pełen humoru program artystyczny, po czym pani Dyrektor wręczyła im świadectwa oraz wyróżnienia. Będziemy tęsknić:)

Obecna na uroczystości pani wiceburmistrz Iwona Spychała-Długosz wręczyła
            uczniowi klasy VIIIa laureatowi konkursu przedmiotowego z fizyki Franciszkowi
            Łomińskiemu stosowne zaświadczenie. W tym dniu owacjami na stojąco pożegnana
            została pani Agnieszka- nasza pani woźna, która przez swą długoletnią pracę
            na zawsze będzie się kojarzyła z naszą szkołą.
          • Turniej wolontariuszy z SP7

• 14 czerwca wolontariusze z klas VII i VIII wzięli udział w Turnieju Golfa Olimpiad Specjalnych. Gratulujemy aktywności i zaangażowania!!!

• Dzień Dziecka

• 1 czerwca w Dniu Dziecka uczniowie naszej szkoły obchodzili tradycyjnie Dzień Sportu. Po uroczystym otwarciu rywalizacji w klasach I – VIII i złożeniu życzeń przez panią Dyrektor z okazji ich święta, uczniowie w swoich klasach, na sali gimnastycznej oraz boiskach przyszkolnych brali udział w różnych konkurencjach – zespołowych i indywidualnych. Wykazali się dużą sprawnością fizyczną i wytrwałością. Dodatkowo reprezentanci poszczególnych klas starszych wzięli udział w międzyklasowych rozgrywkach lekkoatletycznych. Humory i pogoda dopisały!!!
            Bardzo dziękujemy organizatorom, wychowawcom oraz nauczycielom za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkurencji i wspólną zabawę. Wszystkim wyszło to na zdrowie:)
          • 110 lecie naszej szkoły

• 19 maja obchodziliśmy niezwykłe dla Nas święto- 110 URODZINY SZKOŁY. Z tej okazji gościliśmy przedstawicieli władz miasta oraz instytucji nadzorujących szkonictwo, reprezentację Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz dyrektorów mikołowskich szkół i przedszkoli. Bogaty program artystyczny zakończył się owacjami na stojąco. Nie zabrakło gratulacji i kwiatów dla dyrektor Teresy Kurzycy.

• Warsztaty Ekologiczne

• W ramach projektu „Mikołów dla klimatu” nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach ekologicznych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. Aktywnie uczestniczyli w przygotowanych zadaniach. Bardzo dziękujemy za zajęcia:)