• Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów.

• Dnia 4 września odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na uczniów naszej szkoły. Wszystkim uczniom i nauczycielom zyczymy wielu sukcesów, sił i powodzenia w nowym roku szkolnym!

• Dzień Edukacji Narodowej

• W tym roku nasza szkoła była odpowiedzialna za organizację uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie. Uczniowie z Mokrego zaprezentowali program artystyczny przygotowany dla zaproszonych gości. Wręczone zostały nagrody burmistrza, medale oraz gratulacje za zdobycie stopnia awansu na nauczyciela dyplomowanego. Był też czas podziękowań dla pracowników mikołowskich szkół i przedszkoli.

Dzieci zaprezentowały na scenie swoje umiejętności wokalne, teatralne oraz taneczne. Specjalnie z okazji tego wydarzenia wystąpiły także absolwentki naszej szkoły Karolina i Zuzia, prezentując swoje talenty.

Ogromne podziękowania dla uczniów, nauczycieli, a także wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie tego niezapomnianego wydarzenia.

• Dzień ciszy i spokoju

• 27.10. na szkolnych korytarzach „słychać” było ciszę. Uczniowie spędzili przerwę porozumiewając się za pomocą gestów, mimiki lub wykorzystując inne alternatywne dla mowy sposoby komunikacji. Podczas kolejnej przerwy relaksowali się na sali gimnastycznej, leżąc i słuchając muzyki. Najwytrwalsi otrzymali słodkie upominki. Dzień Ciszy i Spokoju zainicjowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, aby zwrócić uwagę młodzieży na szkodliwy wpływ hałasu na zdrowie i samopoczucie człowieka.

• Spotkanie z policją

• 25 października 2023 r. klasy 7a, 7b oraz 8 wzięły udział w spotkaniu profilaktycznym z policjantką dotyczącym różnego rodzaju zagrożeń (m.in. używek, przemocy itp.), które dotyczą młodzieży.

• 11 listopada

• 10 listopada uczniowie przedstawili z okazji Święta Niepodległości 11 listopada program artystyczny, przywołujący najważniejsze wydarzenia z historii kraju, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu wszyscy wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

• Kampania przeciw przemocy

• 17.11. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach kampanii „19 dni bez przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży”. W tym dniu pani pedagog przeprowadziła pogadankę, a uczniowie stworzyli wspólną pracę plastyczną, przygotowali piosenkę, założyli elementy stroju w kolorze pomarańczowym. Młodsi uczniowie pod opieką starszych zatańczyli wspólnie „Macarenę” oraz „Kaczuszki”.

• Dzień w kapciach

• 24.11. uczniowie poczuli się jak w domu, obchodząc z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Dzień w kapciach:)

• Kiermasz Świąteczny oraz Koncert

• 12 grudnia odbył się kiermasz świąteczny, w trakcie którego można było zakupić świąteczne ozdoby, wypieki, napić się ciepłych napojów. W tym dniu uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali swoje wokalne talenty.

• Bal przebierańców

• 17.01. uczniowie klas 1-3 podczas balu karnawałowego mieli okazję zaprezentować swoje przebrania, a także wziąć udział w zabawach tanecznych.

• Wycieczka klas pierwszych

• 18.01. klasa Ia i Ib wybrały się na wycieczkę do Gliwic na wystawę budowli z klocków LEGO, 3D Trick Gallery oraz do Funzeum. Był to niezapomniany czas pełen wrażeń- obejrzenia budowli z klocków, samodzielnego konstruowania, robienia zdjęć z tłem 3D oraz przeżycia podróży, podczas której uczniowie poznali wiele ciekawych rzeczy na temat kolorów, dźwięków, światła. Pomimo brzydkiej pogody, uśmiechy dopisywały.

• Lekturki spod chmurki

• Uczniowie klasy 3a biorą udział w tegorocznej edycji projektu CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI pod kryptonimem "Na tropach dobroczynności".

• Wycieczka do Auchan Mikołów

• Dnia 24 stycznia klasa 3a pojechała do Centrum Handlowego Auchan, gdzie miała okazję poznać z bliska pracę księgowego, informatyka, grafika, piekarza, cukiernika, sprzedawcy, a nawet dyrektora. Podczas warsztatów uczniowie tworzyli własne desery i dekorowali pizzę, którą później wspólnie zjedli. Dodatkową atrakcją była zabawa na kasie oraz zakupy.

• Obchody Dnia Europejskiego

• 4 III w ramach obchodów Dnia Europejskiego pod hasłem „Siódemka na Zielonej Wyspie” uczniowie wzięli udział w warsztatach tańca irlandzkiego.

• Osiągnięcia uczniów w siatkówce i minisiatkówce

• 11 i 12 III uczniowie klas starszych wzięli udział w minisiatkówce, gdzie dziewczyny zajęły miejsce II, a V chłopcy podczas Finału Miejskiego Igrzysk Dzieci, natomiast w siatkówce w Finale Miejskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej obie drużyny zajęły miejsce III.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• Dzień Bezguścia

• 21 marca obchodzony był w szkole Dzień Bezguścia. Uczniowie (oraz nauczyciele) wykazali się wielką kreatywnością ubierając różnorodne stroje, a podczas przerwy obiadowej „zatańczyli” w swoim stylu w rytm największych „przebojów”.

• Wyjście klas drugich do Centrum Rozrywki 4Kids

• 22 marca klasy drugie wybrały się do Centrum Rozrywki 4Kids w Tychach.

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• Serdeczne gratulacje dla uczniów naszej szkoły za udział w konkursie „Młodzież zapobiega pożarom” oraz za wspaniałe wyniki:

I miejsce wśród uczniów młodszych - Przemek W. (kl. 3a)

I miejsce wśród uczniów starszych – Franek W. (kl. 6a)

II miejsce wśród uczniów starszych – Łukasz J. (kl. 6a)

• Wielkanocne śniadanie i szukanieczekoladowych jajek

• 27.03. uczniowie po raz ostatni przed przerwą świąteczną pojawili się w szkole. Zjedli wspólne śniadanie wielkanocne, wykonali świąteczne ozdoby, a do klasy IIIa przykicał na szkolne podwórko wielkanocny Zajączek i schował dzieciom kolorowe, czekoladowe jajeczka.