Nawigacja

Wydarzenia

 

Rok szkolny 2021/22

 

 

Nasi wolontariusze w akcji:

27 października uczniowie z kl. VIIIb ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z koordynatorem udali się na cmentarz parafialny w celu posprzątania grobów nieznanych żołnierzy oraz powstańca śląskiego. Następnie złożyli kwiaty oraz zapalili znicze.

     

Wycieczka klas II oraz klasy IVb do Lesnego Parku Niespodzianek

27 września klasa II a, II b oraz IV b wybrały się na wycieczkę całodniową do Ustronia – Parku Leśnych Niespodzianek. Uczniowie mogli z bardzo bliska obejrzeć loty ptaków drapieżnych, sów, karmić zwierzęta, odwiedzić Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej, a także przejść się ścieżką edukacyjną oraz aleją bajkową z ruchomymi ekspozycjami bajek. Był to dzień pełen wrażeń, który wszystkim zapadnie w pamięci.

  

  

 

 

W terminie od 28 czerwca do 9 lipca pięć nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 7 brało udział w szkoleniach zorganizowanych w ramach projektu Erasmus + w  
St. Julians na Malcie.

Dwie osoby wzięły udział w kursie łączonym, tzn. kursie języka angielskiego, po którym tydzień został poświęcony na zajęcia „Empowerment in ICT Skills”. Kurs angielskiego pozwolił na odświeżenie umiejętności językowych, co umożliwiło bardziej efektywne uczestnictwo w kursie ICT. Podczas zajęć z zakresu ICT główny nacisk został położony na wykorzystanie narzędzi informatycznych do pracy z dziećmi, w tym tworzenie bloga, stron internetowych czy też edukacyjnych gier interaktywnych.

Trzy osoby uczęszczały na zajęcia „The Playgroud Classroom”, których celem było przedstawienie ciekawych pomysłów na pracę z młodszymi uczniami. Nauczycielki skonfrontowały się z garścią gier i zabaw, pomysłów na prace projektowe oraz zastanawiały się jak umożliwić uczniom współpracę podczas procesów edukacyjnych. Podczas kursu poruszono również zagadnienia pracy w klasie o charakterze wielokulturowym, wzajemnej akceptacji i tolerancji.

 

Udział w projekcie okazał się wspaniałym, niezwykle rozwijającym doświadczeniem, które umożliwi wzbogacenie warsztatu pracy i uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole.

 ​​​​​​

 

Rok szkolny 2020/2021

WOLONTARIAT

W 1985 roku Zgromadzenie Narodowe Organizacji Narodów Zjednoczonych ustanowiło 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza.

Naszym wolontariuszom chcemy podziękować za poświęcony czas i trud w codziennych działaniach na rzecz lepszego świata.

Wolontariat to nie tylko satysfakcja z pomagania innym. To także niezwykłe przygody, nowe znajomości i przyjaźnie, a także cenne doświadczenie” czytamy na stronie Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku, na temat wolontariatu oraz wykonanej przez naszą wolontariuszkę prezentacji.

https://www.youtube.com/watch?v=QQ6FCEpXBtA

Prezentacja_Wolontariat.pptx

Wizyta w Auschwitz - Birkenau

Obóz Auschwitz - Birkenau stał się symbolem terroru, ludobójstwa i okrucieństwa. Corocznie klasy ósme z naszej szkoły wyjeżdżały do oświęcimskiego Muzeum, aby oddać hołd osobom tu więzionym i zamordowanym. Wizyta w obozie była również pewnym memento, że to "ludzie ludziom zgotowali ten los". W tym roku ze względów epidemiologicznych zwiedzanie Muzeum nie było możliwe. Nasza szkoła nie chcąc tracić tak cennych lekcji historii, zorganizowała wirtualne zwiedzanie obozu. Dziękujemy Pani Annie Foks za oprowadzenie nas po tym miejscu zagłady i zobrazowaniu tragedii, która odegrała się tutaj w czasie ostatniej wojny.

(album fotograficzny)

Zdalnie uczymy uczenia się

W czasach edukacji zdalnej (i nie tylko) najważniejszą umiejętnością, w jaką powinniśmy wyposażyc naszych uczniów to zdolność uczenia się. Mając to na uwadze, nasza szkoła zorganizowała warsztaty tworzenia map myśli - szczególnego rodzaju notowania, który integruje obie półkule mózgowe.Składamy serdeczne podziekowania Pani Agnieszce Krawiec za pomoc w zorganizowaniu zajęć.

(album fotograficzny)

Jak można wykorzystać gry RPG w utrwalaniu treści lektury?

Bardzo popularne gry fabularne RPG to zabawa rozgrywająca sie w wyobraźni. Gracze wcielają sie w bohaterów literackich i wspólnie przeżywają przygody w wyimaginowanym świecie. Klasa VII miała możliwość przenieść się do mrocznego świata Dziadów i zobaczyć jakie mogą być konsekwencje złego postepowania. Dziękujemy Pani Joannie Niewiadomskiej-Serafinko za pomoc w przygotowaniu zabawy.

Nauka zdalna

 Niestety  -  mimo wrześniowej nadziei na codzienne spotkania w naszej "Siódemce" - znów przeszlismy na tryb nauki zdalnej. Zgodnie z dotychczasowymi informacjami - do 29 listopada. Zajęcia odbywają się zgodnie z planem na platformie Teams. Wszystkim naszym Uczniom, ich Rodzicom oraz Nauczycielom życzymy zdrowia i wytrwałości...

 

Rok szkolny 2019/2020

 

Wyjazd klas I-III na przedstawienie

10 lutego uczniowie klas I-III udali się do mikołowskiego MDK na przedstawienie pt.: "Piotruś Pan".                                Ciekawe, barwne przedstwienie z bogatą oprawą muzyczną bardzo podobało się naszym milusińskim.

 

Jasełka szkolne

W piątek 20 grudnia w naszej szkole zapanował świateczny nastrój . Uczniowie pod kierunkiem mgr Małgorzaty Cieślar i mgr Ewy Ćmiel przygotowali przepiękne Jasełka, wprowadzając społeczność szkolną w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Podczas występu nasi uczniowie mieli mozliwość zaprezentować nie tylko swoje umiejętności aktorskie, ale i talenty muzyczne. Oprócz Jasełek i zajęć lekcyjnych w klasach odbyły się również spotkania opłatkowe.

 

 

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY - PRZEZ KONTYNENTY. INSTRUMENTY PERKUSYJNE.

9 grudnia w naszej szkole odbył się kolejny koncert umuzykalniający. Uczniowie mogli nie tylko poznać instrumenty perkusyjne i posłuchac ich brzmienia, ale także mieli okazję na nich zagrać.

Mikołajki

6 grudnia tradycyjnie już odwiedził naszych uczniów św. Mikołaj wraz ze wspomagającymi Go Anielicą, Diablicą i Elfem. Wszyscy uczniowie z radością przyjęli prezenty, a uczniowie klas młodszych z przęjeciem  śpiewali dla Mikołaja przygotowane wczesniej piosenki. Ubrani w mikołajowe czapeczki ochoczo wzięli udział w konkursowych zmaganiach - sklejając na czas jak najdłuższy łańcuch choinkowy. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie św. Mikołaja ...:) 

 

Andrzejki

29 listopada uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazje doskonale sie bawić na imprezie andrzejkowej. Zaproszona pani animatorka wyczarowywała olbrzymie bańki mydlane, w których mozna było zamknąć  nie tylko Słodziaka, ale także pierwszaka lub drugoklasistę:)

 

Wycieczka klas drugich do Wieliczki

27 listopada uczniowie klas IIa i IIb wzięli udział w wycieczce do Wieliczki. Zwiedzali kopalnię soli zapoznając się z trudami pracy górników oraz ciekawymi informacjami na temat powstawania, znaczenia i wydobywania "białego skarbu". Następnie zwiedzali Zamek Żupny oraz brali udział w zajęciach warsztatowych "W kuchni z solą i bez". Mieli okazję podziwiać wystawę najpiękniejszych solniczek oraz ulepić własne z masy solnej. 

 

Szkolne obchody Święta Niepodległości

8 listopada uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości, przygotowanej pod kierunkiem mgr Magdaleny Hajduk przez uczniów klasy VI a. Podczas uroczystości przypomniane zostały najważniejsze wydarzenia z okresu walk o wolność. Uczniowie z klas V – VIII zaśpiewali najbardziej znane pieśni patriotyczne, a o godzinie 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu wszyscy zebrani odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 

ŚLUBOWANIE I PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

14 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły odbyła się uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów połączona z pasowaniem ich na uczniów. Najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności przygotowali pod kierunkiem mgr Ilony Piwowarczyk i mgr Agnieszki Pławeckiej program artystyczny. Prezentując swoje umiejetności, pierwszoklasiści udowodnili, iż zasługują na miano uczniów SP7.

Pani Dyrektor po wysłuchaniu recytacji, piosenek oraz uroczystego ślubowania pasowała  każde dziecko na ucznia, korzystając ze specjalnego ogromnego ołówka:) 

Pierwszakom życzymy powodzenia, wielu sukcesów i samych miłych chwil spedzonych w szkole.

Zdjęcia do obejrzenia w albumie fotograficznym.

 

SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

Nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny do akcji, której patronem jest sieć sklepów Biedronka - II edycja konkursu dla szkół podstawowych: Szkolne Przygody Gangu Słodziaków ma inspirować dzieci do codziennego czytania.

Dzieci otrzymały już (lub otrzymają) tak jak w poprzedniej edycji dzienniczek na naklejki, które będą otrzymywały od wychowawcy za potwierdzone podpisem rodzica codzienne głośne samodzielne czytanie (klasy II i III) lub czytanie z rodzicami lub przez rodziców (klasa I).

Jak dowodzą psychologowie, nowy nawyk wyrabia się w ciągu 21 dni, jeśli jest on stale praktykowany. Dlatego też na albumie znajduje się 21 miejsc na podpisy rodzica, a następnie na naklejki od nauczyciela, które uczeń powinien otrzymać w nagrodę za głośne czytanie z rodzicem. Wystarczy, że rodzic będzie czytał głośno dziecku przez minimum 10 minut - lub, jeśli pociecha umie czytać samodzielnie, wysłucha jej czytania.
W nagrodę za zebrane 21 naklejek i wypełnienie całego dzienniczka postępów czytania, nauczyciel przekaże uczniowi Zakładkę do książki prawdziwego Przyjaciela Słodziaków, które zostały przesłane do szkół razem z dzienniczkami i naklejkami.

Ponadto każda klasa w ramach konkursu ma wykonać wspólną pracę plastyczną z wykorzystaniem materiałów z recyklingu - Magiczne Drzewo Słodziaków. Każda wychowawczyni ze swoją klasą w indywidualny sposób ozdobi drzewo, a zdjęcia gotowych prac wyślemy na konkurs. Może uda nam się zdobyć jakieś nagrody... Drzewa będa stanowić scenografię do 
Ogólnoszkolnego Dnia Głośnego Czytania, który zorganizujemy w najblizszej przyszłosci.
 

WYCIECZKA KLAS IIIa, IIIb, IV

23-go września klasy IIIa, IIIb oraz IV wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do Olsztyna. W ramach wyjazdu uczniowie mieli możliwość poznania sztuki ludowej (m.in. obejrzenia ruchomej szopki), zwiedzenia ruin zamku, pobyć na Pustyni Siedleckiej oraz kupić pamiątki. Uczestnicy musieli wykazać się niezłą kondycją, a po zwiedzaniu ze smakiem zjedli pyszną pizzę. (Zdjęcia w albumie fotograficznym).

 

 

UROCZYSTA INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 września o godzinie 8.00 zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2019/20 uroczystą Mszą św. w kościele św. Wawrzyńca w Mokrem. Następnie o godzinie 9.00 spotkaliśmy się w sali gimnastycznej.

Pani Dyrektor powitała społeczność szkolną oraz przedstawiła organizację pracy szkoły w nowym roku szkolnym. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula.

W związku z 80-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej zebrani uczcili minutą ciszy pamięć poległych i bohaterską walkę z  hitlerowskim najeźdźcą.

Powitaliśmy serdecznie pierwszoklasistów, którzy chętnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia (patrz album fot.). Wychowawczynią klasy 1a została mgr Ilona Piwowarczyk, a klasy 1 b - mgr Izabela Kuśka.

Zmiany wychowawców nastąpiły w klasach:

3a - mgr Żaneta Nowak zastąpiła mgr Mariolę Baron;

4 - wychowawstwo objęła mgr Małgorzata Cieślar;

5b - mgr Katarzyna Górka - Grobosz zastapiła mgr Magdalenę Ćwioro;

5c- mgr Łukasz Kalfas zastapił mgr Michalinę Wiewiórę.

 

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

BAL PRZEBIERAŃCÓW

5-go lutego uczniowie z klas I - III wzięli udział w balu przebierańców. Każdy zaprezentował swój oryginalny strój, wziął udział w zabawach oraz tańczył w rytmie największych przebojów. Na uczniów czekał też słodki poczęstunek. (patrz album fot.)

 

DNI PATRONA SZKOŁY

W dniach 8 - 11.01. z okazji rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego (8.01.), obchodzone były w szkole Dni Patrona. Uczniowie wspólne odśpiewali hymn szkoły, napisali listy oraz wykonali prace plastyczne na temat naszej szkoły, które zostaną wysłane do zaprzyjaźnionych szkół w Polsce im. K. Makuszyńskiego. Na zakończenie obchodów przebrali się "na wesoło" odwołując się do słów hymnu, żeby znaleźć w swoim życiu miejsce na uśmiech i radość.


JASEŁKA

21 grudnia uczniowie starszych przygotowali Jasełka. W tym dniu we wszystkich klasach odbyły się również wigilie klasowe. Zgodnie z tradycją uczniowie zasiedli przy "wigilijnych stołach", dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i cieszyli się drobnymi prezentami. (patrz album fot.)


MIKOŁAJKI

W dniu 6 grudnia uczniowie klas I - III mieli możliwość  spotkania się ze św. Mikołajem, dla którego przygotowali piosenki, wiersze i prace plastyczne. Starsi uczniowie z poszczególnych klas wybrali się do kina. Wszyscy uczniowie otrzymali wielkie paczki ze słodyczami. (patrz album fot.)


IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI W JĘZYKU ANGIELSKIM
29-go listopada na scenie Mokierskiej Sołtysówki gościł Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim, zorganizowany przez naszą szkołę. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom pod względem aktorskim i językowym. Nasze reprezentantki - Zosia Kwarciak z klasy IVb oraz Natalka Kukier z klasy VII - zajęły 3-cie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy wrócili do domów z nagrodami, które zasponsorowali pani sołtys Ewa Chmielorz oraz wydawnictwa Oxford, Pearson i Macmillan.  Drukarnia Tolek przygotowała dyplomy. Zwycięzcy znaleźli w torbach z nagrodami również płyty ufundowane przez Beltaine i Carrantuohill, topowe polskie zespoły reprezentujące gatunek world music. Nie zawiedli też znajomi z Wielkiej Brytanii - Pan Hugh Gathorne-Hardy obdarował młodych artystów tomikami znakomitej angielskiej poezji, zaś Pani Wendy Dunkerley przesłała T-shirty dla zwycięzców.  W czasie przerwy dzieci zrelaksowały się tańcząc razem belgijkę pod kierunkiem instruktora.Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za wsparcie i okazaną życzliwość!


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada odbyła się w szkole uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości. Wystąpili uczniowie z klasy IV a, V b oraz VI. Przypomnieli o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski, które doprowadziły do odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas IV - VIII zaśpiewali najbardziej znane pieśni patriotyczne, a wszyscy obecni na uroczystości dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". (patrz album fot.)

100 TYSIĘCY DRZEW NA 100 – LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

 

            12 października 2018 r. uczniowie klas ósmych SP 7  w ramach akcji „100 tysięcy drzew na 100 – lecie Niepodległości Polski”  posadzili sadzonkę „Dębu Niepodległości”. W ten szczególny sposób uczcili  100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji zwrócili uwagę na potrzebę stałej troski o środowisko naturalne.

             Jest to jedna z form współczesnego patriotyzmu zainicjowana przez  NFOŚiGW oraz WFOŚiGW. 

(patrz album fot.)


ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

Dnia 12 października w naszej szkole odbyło się  pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Mikołowie- Mokrem.  Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie, po którym każdy uczeń był osobiście pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor "zaczarowanym ołówkiem". (patrz album fot.)


NIEMIECKI JEST SUPER!
 
Uczniowie klasy 5 uczący się niemieckiego jako języka mniejszości uczestniczyli w  interesujących zajęciach prowadzonych przez Panią Iwonę Brugułę Hanysek, doradcę ds. dwujęzyczności w województwie śląskim. Była to nie tylko bardzo dobra okazja do nauki przez zabawę, ale też możliwość zaprezentowania zdobytej dotychczas wiedzy i umiejętności komunikowania się w języku niemieckim. (patrz album fot.)

JUŻ W SZKOLE

3-go września rozpoczął się nowy rok szkolny – 2018/2019. W tym dniu uczniowie i nauczyciele przywitali pierwszoklasistów, którzy z uśmiechem po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły. Ich wychowawczyniami zostały p. mgr Aleksandra Podolec (1a) i p. mgr Bożena Baranowicz (1 b).

Z tej okazji uczniowie klasy 2a i 2b przygotowali program artystyczny. Wszyscy życzyli uczniom sukcesów w nauce. (patrz album fot.)


 

 

ROK SZKOLNY 2017/18

 DZIEŃ BEZPIECZNEGO SPORTOWCA

30 maja 2018 odbył się w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Sportowca, który został połączony z obchodami Dnia Dziecka. O tym, jak ważny jest ruch w życiu dziecka nie trzeba nikogo przekonywać. Uprawianie sportu daje mnóstwo radości, poczucie spełnienia i piękne, zdrowe ciało.. Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie.

Uroczystość rozpoczęto na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klas przywitali zaproszonych gości wierszem, piosenką oraz występami akrobatycznymi.
Po części artystycznej uczniowie wyszli na plac szkolny, gdzie uczestniczyli w pokazach psów policyjnych. Kolejną częścią było odwiedzanie poszczególnych punktów, przez które przechodziły dzieci w swoich klasach: plac zabaw, miasteczko rowerowe, Straż Pożarna, Pierwsza pomoc...

Uwieńczeniem tego dnia było wręczenie nagród dla uczestników konkursu plastycznego oraz konkursu o bezpieczeństwie - rozdanie: medali oraz kamizelek odblaskowych. Wspólne zdjęcia zostanie materialną pamiątką wydarzeń tego dnia, natomiast radosne wspomnienia stanowią o wiele ważniejsze przeżycia, czego dowodem jest chęć dzieci do uczestnictwa w podobnych akcjach.


 

IGRZYSKA PRZYSZŁYCH OLIMPIJCZYKÓW

24 marca w hali sportowej MOSiR nasi uczniowie klas I-III wzięli udział w Igrzyskach Przyszłych Olimpijczyków w składzie: Tomasz Salkiewicz, Mateusz Raszowski, Zuzanna Polak, Hanna Ciwis, Piotr Konowski, Zofia Kwarciak, Piotr Waryś, Hanna Pilor, Oliwia Dysy, Marta Krawczyk, Jakub Mura i Oskar Lech.

Uczniowie rywalizowali z 10 mikołowskimi szkołami w 7 konkurencjach. 

Zajęliśmy drugie miejsce za SP nr 3, przegraliśmy tylko o 6 punktów.

Wszyscy zawodnicy cały czas ambitnie walczyli oraz dopingowali swoich kolegów i koleżanki podczas rywalizacji w konkurencjach. Mamy nadzieję, że za rok to MY zdobędziemy I miejsce.:)

WITAMY W SZKOLE PRZEDSZKOLE

17.04. odwiedziły naszą szkołę dzieci z Przedszkola nr 10 – była to grupa sześciolatków. Celem ich wizyty było zapoznanie się z budynkiem szkolnym i z atmosferą pracy panującą w szkole.

Na początku trochę nieśmiało, ale z dużym zaciekawieniem przyglądały się zarówno spotykanym pracownikom szkoły, jak i poszczególnym salom. 
Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda sala lekcyjna oraz wziąć udział w prawdziwej lekcji, prowadzonej przez panią Izabelę Słupik oraz Aleksandrę Podolec.

Przedszkolaki zasiadły do szkolnych ławek, gdzie przeniosły się do "Krainy Fantazji". Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle oraz kolorowały labirynt, aby uwolnić LOLIKA - wesołego chochlika...

Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu!

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

W dniu 11 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego" .

Drużyna w składzie: Marta Czudak i Natalia Kukier z kl.VI, Piotr Uryga i Adam Maciejak z kl.V zdobyła II miejsce, zaś w klasyfikacji indywidualnej Piotr Uryga zdobył I miejsce. Gratulujemy!

NASZE DRZEWKO I B

Tradycją naszej szkoły jest sadzenie drzewek przez klasy pierwsze. W tym roku uczniowie klasy I b mieli okazję posadzenia magnolii. Każde z dzieci miało możliwość dołożenia swojej porcji ziemi.Zadanie to było połączone z krótkim występem artystycznym przygotowanym przez młodych ogrodników, pogadanką na temat potrzeby sadzenia drzew oraz dbania o środowisko. Akcja ta w tym roku połączona była z obchodami Dnia Ziemi.Wszyscy trzymają kciuki, aby magnolie pięknie nam kwitły przez lata. Jednocześnie uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania dla sponsora drzewka Pana Jakuba Brzozowskiego z Mikołowa (BRZOZOWSKI Service).

(patrz album fot.)

MAM ZDROWE ZĘBY

W dniu 20.03. odbyła się pogadanka dla klas I - III na temat dbania o zęby. Pani stomatolog przedstawiła uczniom najważniejsze informacje między innymi o tym, jak często i prawidłowo szczotkować zęby oraz co jeść i czego unikać, aby były one zdrowe. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematem i zadawali wiele interesujących pytań. Na koniec każdy z uczestników otrzymał dyplom wraz z tabelką na samodzielne wpisywanie, kiedy czyścił zęby.

Bardzo dziękujemy pani stomatolog za przekazanie w tak przystępny sposób najważniejszych informacji dotyczących profilaktyki i codziennego dbania o jamę ustną.

 

JASEŁKA

22 grudnia uczniowie klasy 4 b przedstawili Jasełka. Po wspaniałym przedstawieniu w poszczególnych klasach odbyły się klasowe wigilie. (patrz album fot.)

NASZE DRZEWKO I A

20 października uczniowie klasy 1 a zasadzili SWOJE DRZEWKO! Jest to młoda jarzębina. Drzewko będzie ozdobą szkolnego ogrodu i będzie rosło razem z pierwszakami. (patrz album fot.)

PASOWANIE NA UCZNIA

13 października to ważny dzień dla pierwszoklasistów. W tym dniu zostali Oni pasowani na uczniów naszej szkoły oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści w obecności rodziców, nauczycieli i całej społeczności szkolnej recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Później czekał ich słodki poczęstunek. (patrz album fot.)

ŁAŃCUCH CZYSTYCH SERC

Już po raz XIV w dniu 12 września 2017r. przyłączyliśmy się

w naszej szkole do kampanii społecznej „Łańcuch Czystych Serc”.

W tym roku uczniowie klas I-IV przygotowali serduszka, które

zostały przyklejone na  wspólne, duże serce.

Serca stworzyli także uczniowie z własnych postaci.

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

W dniu 18 maja 2017 r. odbył się  w naszej szkole Dzień Promocji Zdrowia. Uczniowie klas I- III rozwiązywali w tym dniu różne zadania  związane  z tematyką zdrowotną np. kalambury, zagadki, łamigłówki, rebusy itp.

Uczniowie klas IV-VI przystąpili do zadania, polegającego na jak najszybszym  i  prawidłowym rozwiązaniu 6 ćwiczeń związanych  z zagadnieniami dotyczącymi np. piramidy żywienia, wzywania pomocy  w sytuacji wypadku, rozpoznania na zdjęciach różnych warzyw i owoców, rozwiązania krzyżówki z hasłami dotyczącymi zdrowia, oraz  jak dbać o higienę osobistą. Uczniowie , którzy wykonali to zadanie jak najszybciej oraz prawidłowo zostali  LIDERAMI  PROMOCJI  ZDROWIA  w poszczególnych klasach na rok 2017. Patrz album fotograficzny

LIDERZY  PROMOCJI  ZDROWIA

kl.IV:    JULIA  ŁUCZYK, ROKSANA  JARCZYK, OLIWIA  HAJDUK, PAULINA BĘTKOWSKA

Kl.V: MONIKA  DRELA, NATALIA  KUKIER, EMILIA  KRENCZYK

Kl.VI a : MAŁGORZATA  MURA, WIKTORIA  AUGUSTYN, PRZEMYSŁAW  SOTWIN

Kl.VI b  MARCIN  GÓRNY, PATRYK LECH, JAKUB TEBINKA

  AKCJA "PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ"

   W maju w naszej szkole zorganizowano akcję "Podziel się książką", która miała na celu wzbogacenie klasowych kącików czytelniczych oraz świetlicowego kącika czytelniczego. Chętne osoby mogły przynieść książki, czasopisma lub komiksy. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu.
 
 

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW- PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

15 marca gościliśmy w naszej szkole przedszkolaków- przyszłych pierwszoklasisów. Nasi goście obejrzeli występy taneczne uczniów klasy II B oraz wysłuchali piosenki w wykonaniu pierwszaków. Następnie wraz ze swoimi wychowawczyniami, nauczycielami klas młodszych i p. pedagog obejrzeli ciekawe miejsca w naszej szkole. Zobaczyli fragmenty lekcji w klasach młodszych, odwiedzili pracownię komputerową, gabinet pani pedagog, oraz świetlicę szkolną. Na sali gimnastycznej wykonali piękne prace plastyczne. Spotkamy się znowu we wrześniu nowego roku szkolnego.

JASEŁKA

22 grudnia uczniowie klas II przygotowali Jasełka. Po wspaniałym występie we wszystkich klasach odbyły się wigilie klasowe. Zgodnie z tradycją uczniowie zasiedli przy "wigilijnych stołach", dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i cieszyli się drobnymi prezentami. (patrz album fot.)

MIKOŁAJ

6 grudnia zawitał do nas Mikołaj. Po krótkim występie szkolnych aniołków Mikołaj obdarował wszystkich słodkimi prezentami. (patrz album fot.)

POMAGANIE JEST SUPER

W listopadzie pod kierunkiem p. pedagog i p. kierownik świetlicy szkolnej uczniowie klasy 5 przygotowali dla uczniów naszej szkoły przedstawienie pt. "Pomaganie jest super"

  Na przełomie listopada i grudnia 2016 r. włączyliśmy się do akcji zbierania słodyczy dla podopiecznych i ich rodzin Fundacji Śląskiego Hospicjum dla Dzieci.

 

DZIEŃ PRZEKĄSKI EUROPEJSKIEJ

11 listopada w naszej szkole zorganizowano Dzień Przekąski Europejskiej. Uczniowie wszystkich klas zaprezentowali tańce i piosenki charakterystyczne dla wybranego przez siebie kraju europejskiego. Wraz z rodzicami przygotowali również smakowite przekąski krajów Europy. Po występach dzieci cała społeczność szkolna przystąpiła do degustacji.

Dziękujemy rodzicom, dzieciom, nauczycielom i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak wspaniałej imprezy. (patrz album fot.)

 

ŚNIADANIE DAJE MOC

      W dniu 8 listopada uczniowie klas I- III wzięli udział w programie edukacyjnym  śniadanie daje moc.

      Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wspólnie śniadanie   z przyniesionych produktów.

     Przepyszne zdrowe i kolorowe kanapki, przekąski, soki gościły tego dnia stolikach naszych  uczniów.

                               Najważniejsze cele programu

1.Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania   w diecie dziecka

2.Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,

lepiej koncentrują się podczas lekcji

i mają siłę do zabawy.

To najlepszy start w nowy dzień!

 

ŁAŃCUCH CZYSTYCH SERC

Już po raz XIII w dniu 12 i 13 września 2016r. przyłączyliśmy się 

w naszej szkole do kampanii społecznej „Łańcuch Czystych Serc”.

W tym roku uczniowie klas I-VI przygotowali w domu serduszka,

na których dokończyli zdanie:

                                 „Życzę Ci świata, w którym...”

Serduszka zostały przyklejone na duże, wspólne serca klasowe,   

które uczniowie poszczególnych klas podarowali sobie nawzajem.

Serca- prezenty znalazły swoje miejsce na gazetkach klasowych. (patrz album fot.)

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

DZIEŃ PIŻAMOWY

 

W dniu 05.05.2016 roku (czwartek) w naszej szkole odbył się dzień piżamowy. Tego dnia uczniowie nie musieli się zbytnio zastanawiać, co na siebie włożyć, ponieważ wybór był prosty: PIŻAMĘ. W szkole można było podziwiać  piżamową, rewię mody. Było kolorowo, ciepło – niektórzy przyszli także w kapciach i szlafrokach. Wszystkim spodobał się taki „przebierany” dzień. Nawet kilkoro nauczycieli skusiło się na piżamowe party.(patrz album fotograficzny).

 

NASZE DRZEWKA

Dnia  07.04.2016 r. uczniowie z klasy 1 a, 1 b i 1 c bawili się w ogrodników i wraz z wychowawcami posadzili 3 drzewka wokół szkoły. Przyczynili się w ten sposób do upiększenia terenu szkoły.  Będziemy niecierpliwie czekać na ich wzrost.  (patrz. album fotograficzny)

WIRUJĄCE FARBY

W marcu uczniowie klas1-3 uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Przenieśli się w zaczarowany świat kolorów.

(patrz album fotograficzny)

BAL PRZEBIERAŃCÓW

15 stycznia uczniowie klas młodszych bawil  się na balu przebierańców. Były baloniki, wodzirej i świetna zabawa (patrz album fotograficzny)

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

14 grudnia jak co roku w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Nie zabrakło ciasteczek, stroików i mnóstwa świątecznych ozdób. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie kiermaszu. (patrz album fotograficzny)

DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

     W dniu 02 grudnia 2015r.odbył się w naszej szkole „Dzień warzyw i owoców”.          Dzięki  ogromnemu  zaangażowaniu rodziców naszych uczniów, którym serdecznie dziękujemy  mogliśmy nasycić  oczy oraz żołądki przepysznymi   smakołykami  przyrządzonymi w oparciu o różne warzywa i owoce. Przygotowano także wystawę plakatów wykonanych przez uczniów, która dostarczyła wielu cennych  informacji o owocach   i warzywach. Ponadto nauczyciele wraz  z uczniami przygotowali oraz wzięli udział   w przedstawieniu dotyczącym  walorów dietetycznych poszczególnych warzyw  i owoców. (patrz album fotograficzny)

PSIA EDUKACJA

W dniu 04.11.2015r.   uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach  warsztatowych „BEZPIECZNY  PIES, BEZPIECZNE DZIECKO” przeprowadzonych przez „FORGET-ME-NOT Psia Edukacja”.

  Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się:

- w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa

- jak zachować się w sytuacji, gdy pies zaatakuje

- czym jest mowa ciała psa

- jak bezpiecznie bawić się z psem

- jak prawidłowo nakarmić psa 

- jaką role odgrywa pies w społeczeństwie(ratownik, policjant, strażak, terapeuta, przyjaciel)

I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim

30-go listopada 2015-go roku w Mikołowie odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom pod względem aktorskim i językowym. W kategorii klas młodszych miejsce I zajęli ex aequo Zuzanna Podbiał (SP 7, Mikołów) i Eryk Świerczek (SP 2, Orzesze), II miejsce – Michał Żmij (SP 4, Mikołów), III miejsce – Zofia Wiśniowska (SP 11, Mikołów), wyróżniona została natomiast Julia Gąsior (SP 8, Mikołów). W kategorii klas starszych miejsce I zajął Rafał Wilk (SP 4, Mikołów), II miejsce – Katarzyna Legieć (SP 2, Orzesze), III miejsce – ex aequo Łucja Walkowicz (SP 5, Orzesze) i Ewa Kwarciak (SP 7, Mikołów), wyróżniona zaś została Hanna Młynek (SP 8, Mikołów). Dzięki uprzejmości pani sołtys Ewy Chmielorz konkurs odbył się na scenie „Sołtysówki” w Mikołowie-Mokrem. Wszyscy uczestnicy wrócili do domów z nagrodami, które zasponsorowali burmistrz miasta Mikołów, pan Stanisław Piechula, pani sołtys Mokrego, Ewa Chmielorz, wydawnictwo Oxford University Press oraz Śląski Ogród Botaniczny. Nagrodą główną w kategorii klas starszych jest roczny kurs językowy w Akademii Języka Angielskiego w Mikołowie, który ufundowali  właściciele szkoły, państwo Beata i Benon Maliszewscy. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 7 w Mikołowie-Mokrem.

ŁAŃCUCH CZYSTYCH SERC

Już po raz jedenasty w miesiącu wrześniu przyłączyliśmy się do kampanii społecznej „Łańcuch Czystych  Serc”. Uczniowie klas I-III przygotowali piękne serca, które zaprezentowali pozostałym uczniom. W klasach odbyły się pogadanki związane z tą kampanią społeczną

ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

Dnia 14 października w naszej szkole odbyło się  pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Mikołowie- Mokrem.    Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie, po którym każdy uczeń był osobiście pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor "zaczarowanym ołówkiem". (patrz album fotograficzny)

 

 

ROK SZKOLNY 2014/15

DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

W dniu  6 maja 2015r. odbył się w naszej  szkole  Dzień  Promocji  Zdrowia.

  Uczniowie  klas  I-VI   przystąpili  do  testu  o „ZDROWIU”.

 Na  podstawie wyników   wyłonieni  zostali  w poszczególnych klasach  LIDERZY  PROMOCJI  ZDROWIA, którymi zostali:

KLASA  IA

Szymon  Cieśla

KLASA  IB

Iza  Kurzok , Jakub  Mura

KLASA  II

Paulina Bętkowska, Zuzanna  Podbiał , Laura Tronina

KLASA  III

Maciej  Owczarek

KLASA IVA

Małgorzata Mura

KLASA IVB

Łukasz Połap

KLASA  V

Emilia Mura

KLASA  VI

Sabina Górny, Nina Hoszek

W niektórych klasach liderów jest dwóch lub trzech ze względu na taką samą ilość punktów uzyskanych w teście.

  

     Ponadto ogłoszono konkurs plastyczny pt: ZDROWIE  NA  TALERZU. Prace konkursowe zostały wyeksponowane na korytarzu. W tym konkursie także przyznano nagrody, następującym uczniom:

Kategoria rysunek:

Klasa IA      I miejsce:  Paulina Kuszyk   i Wojciech Kuszyk

Klasa IB      I  miejsce:  Iza  Kurzok

Klasa II:      I miejsce:  Oliwia  Hajduk   i  Roksana  Jarczyk

Klasa III:     I miejsce: Patryk Dysy

                    Wyróżnienia:   Laura Grund, Rafał Palka i Hanna Paździor     

klasy IV-VI :  I miejsce  Szymon  Seliskar kl.VI

                       Wyróżnienia: Patryk Lech kl.IV b, Bogumił Podolak kl.V,  Zuzanna  Musiał kl.V

Kategoria  praca  przestrzenna:

Wyróżnienia:

Łomiński Franek  kl.IA

Zuzanna Podbiał kl.II

Laura Grund kl.III

Patrycja Lasota kl.III

Aleksandra Ćwioro kl.III

 

GÓRY, NASZE GÓRY

Dnia 28 stycznia w świetlicy szkolnej gościł pan Andrzej Rygulski - przewodnik górski oraz jeden z nielicznych zdobywców Korony Gór Polski. Klasom I - VI opowiedział najciekawsze przygody ze swoich wypraw oraz zaprezentował zdjęcia ze swoich górskich wędrówek. Uczniowie bardzo chętnie wysłuchali opowiadań gościa, zadali wiele interesujących pytań oraz pochwalili się swoimi osiągnięciami w zdobywaniu szczytów.

JASEŁKA

19 grudnia uczniowie klasy 2 i 3 przedstawili całej społeczności szkolnej Jasełka. Następnie w poszczególnych klasach odbyły się wigilie klasowe. (patrz album fotograficzny)

KIERMASZ śWIĄTECZNY

8 grudnia jak co roku odbył się Kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów klas 1-6,  nauczycieli i rodziców. Stoiska klasowe i świetlicy szkolnej uginały się od świątecznych smakołyków i ozdób. W godzinach popołudniowych progi szkoły przekroczyło wielu mieszkańców Mokrego. Wszystkim kupującym dziękujemy za okazane wsparcie. (patrz album fotograficzny)

MIKOŁAJKI

W piątek 5 grudnia w szkole zawitał Mikołaj w towarzystwie aniołów i uroczego diabełka. Uczniowie klasy 6 przedstawili krótki program artystyczny, a pozostali uczniowie obdarowali Mikołaja laurkami, pierniczkami oraz piosenką. Wszystkie dzieci były bardzo grzeczne, dlatego Mikołaj nie zapomniał o prezentach. (patrz album fotograficzny)

KONKURS PRZYRODNICZY

Uczniowie klas IV- VI wzięli udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez pracowników Śląskiego Ogrodu Botanicznego w ramach Światowego Dnia Zwierząt. Przy okazji warsztatów odbył się międzyszkolny konkurs, w którym zwyciężyła klasa IV b z SP 7. Zwycięska klasa otrzymała nagrody książkowe sfinansowane przez WFOŚiGW w Katowicach. Dodatkowo każda klasa otrzymała książkę, która zasili biblioteczne zbiory.

KONKURS RECYTATORSKI

Pierwszego grudnia miał miejsce I-szy Miejski Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim, zorganizowany przez nauczycielki naszej szkoły: Urszulę Mendecką, Monikę Pisarek oraz Aleksandrę Domin, wspierane przez panią sołtys Mokrego Ewę Chmielorz.
Na scenie w budynku "Sołtysówki" w Mokrem wystąpili uczniowie mikołowskich szkół podstawowych. Poziom konkursu był bardzo wyrównany i wszyscy uczestnicy uzyskali bardzo wysokie noty więc wyłonienie zwycięzców nie było proste. W kategorii klas I-III miejsce I zajęła Weronika Przeliorz (SP8), II-Hanna Piechula (SP3), III-Wiktoria Bywalec (SP4), natomiast Dawid Werner (SP3) został wyróżniony. W kategorii klas IV-VI miejsce I zdobył Rafał Wilk (SP4), II-Julia Habryka (SP3), III-Ewa Kwarciak (SP7), z kolei Judyta Chudzik (SP8) uzyskała wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy podjętego wyzwania i życzymy dalszych sukcesów artystycznych oraz w nauce języka angielskiego!(patrz album fotograficzny)
 

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

W piątek, 28.11 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Zgodnie z tradycją cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, gdzie po zaśpiewaniu Hymnu Kornelowców przypomnieliśmy sobie, iż nasz patron - Kornel Makuszyński, był człowiekiem, który dobro i uśmiech cenił nade wszystko. My z kolei, aby podkreślić radość i optymizm płynące z Jego życia i twórczości założyliśmy budzące uśmiech przebrania i stworzyliśmy plakaty w kształcie serc, które ozdobiły szkolny korytarz. (patrz: album fotograficzny)

DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

19 listopada nasza szkoła promująca zdrowie obchodziła Dzień Warzyw i Owoców. Rodzice i uczniowie wszystkich klas przygotowali mnóstwo owocowo- warzywnych przysmaków. Nauczyciele czytali wiersze o owocach i warzywach. Następnie wszyscy uczestniczyli w "zdrowej" degustacji. (patrz album fotograficzny)

SPOTKANIE Z PAJĄKAMI

Czy pająki widzą w nocy? Co jadają na śniadanie? Ile właściwie mają nóg? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznali uczniowie naszej szkoły, których 13-go listopada wraz ze swoją menażerią odwiedził pan Andrzej Pająk. Dzieci miały okazję przekonać się, że pająki wcale nie są straszne, a właśnie ciekawe i pracowite. I że świat nie mógłby się obejść bez pająków! (patrz: album fotograficzny)

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas starszych przygotowali program artystyczny. (patrz: album fotograficzny)

ZACZAROWANY ŚWIAT PRZYRODY

5 i 6  listopada uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach na terenie nowej części Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Towarzyszyła im piękna złota jesień. (patrz: album fotograficzny)

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

4 listopada uczniowie klas 1-3 spotkali się z policjantem, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się na ulicy w drodze do i ze szkoły. Uczniowie mieli możliwość praktycznej działalności,  podczas której zobaczyli m.in.  jak ważne jest zapinanie pasów w samochodzie, noszenie odblasków, przechodzenie przez jezdnię w wyznaczonych miejscach. Na zakończenie spotkania zawitał do nas Przyjaciel dzieci- Hektor. (patrz: album fotograficzny)

DZIEŃ IRLANDZKI

21-go października w  naszej szkole odbył się Dzień Irlandzki. Szkolne ściany ozdobione zostały koniczynkami, a z każdego kąta wyzierały psotne gobliny, wykonane przez uczniów. Królował kolor zielony w strojach  uczniów i nauczycieli , zaś panie kucharki wzbogaciły menu tego dnia o dorodne ogórki. Dzień ten uświetniły warsztaty tradycyjnego tańca irlandzkiego przeprowadzone przez instruktorki z będzińskiej grupy "Galway". (patrz: album fotograficzny)

ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

Dnia 14 października w naszej szkole odbyło się  pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Mikołowie- Mokrem.    Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie, po którym każdy uczeń był osobiście pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor "zaczarowanym ołówkiem". Po tylu wrażeniach w salach lekcyjnych czekał na dzieci i rodziców słodki poczęstunek. (patrz: album fotograficzny)

ŁAŃCUCH CZYSTYCH SERC

Już po raz jedenasty w miesiącu wrześniu przyłączyliśmy się do kampanii społecznej „Łańcuch Czystych  Serc”. Uczniowie klas I-III przygotowali piękne serca, które zaprezentowali pozostałym uczniom. W klasach odbyły się pogadanki związane z tą kampanią społeczną.

 

 

  ROK  SZKOLNY  2013/14

NADANIE SZKOLE SZTANDARU

Dnia 21 maja w naszej w naszej szkole odbyło się uroczyste nadanie sztandaru. Ceremonia poświęcenia odbyła się w kościele św. Wawrzyńca w Mikołowie- Mokrem. Następnie w szkole program artystyczny w wykonaniu uczniów uświetnił tę podniosłą uroczystość.(patrz album fotograficzny)

 

LEKCJA FOLKLORU

13 marca uczniowie klas 1- 3 uczestniczyli w "Lekcji folkloru". Członkowie zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie" zaprezentowali dzieciom stroje śląskie, stroje górnicze oraz tańce regionalne. Lekcja przebiegła w miłej atmosferze. (patrz album fotograficzny)

DZIEŃ ŻABY

24 lutego 2014 r. uczniowie klas 1- 3 uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych przez Śląski Ogród Botaniczny z okazji Święta Żaby w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego. Tematem warsztatów były płazy w naszej okolicy i ich ochrona. (patrz album fotograficzny)

BAL PRZEBIERAŃCÓW

W lutym uczniowie klas 1- 3 świetnie się bawili na balu przebierańców. Wśród księżniczek, żołnierzy, sportowców i tygrysków można było spotkać również diabełka. Były kaczuszki, lambada i wybór króla i królowej balu. (patrz album fotograficzny)

DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

W dniu 16.01.2014r. odbył się w naszej szkole  „DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA”. W klasach ( 1-6) w tym dniu odbyły się konkursy i quizy o zdrowiu. Uczniowie rywalizowali w różnych grupach. Przygotowano  różne rodzaje zadań dostosowane do wieku uczniów. Rywalizując i bawiąc się uczniowie, mogli wykazać się swoją wiedzą a także szybkością działania. Wszyscy byli zaangażowani i cieszyli się, gdy udało im się wygrać.(patrz album fotograficzny)

KOLĘDOWANIE

9 stycznia 2014 r. w godzinach popołudniowych uczniowie naszej szkoły przedstawili Jasełka dla mieszkanców Mokrego. Później strażacki dziecięcy zespół muzyczny Iskierka zaśpiewał pastorałki. Następnie przy akompaniamencie gitary i akordeonu wszyscy zebrani wraz z p. Dyrektor i panią Sołtys śpiewali kolędy. Panowała miła, świąteczna atmosfera.

JASEŁKA

20 grudnia uczniowie klasy 1 oraz klasy 5 i 6 przedstawili całej społeczności szkolnej JASEŁKA. (patrz album fotograficzny) Następnie w poszczególnych klasach odbyły się wigilie klasowe i kolędowanie.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

12 grudnia odbył się Kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów klas 1-6, nauczycieli i rodziców. Stoiska klasowe uginały się od świątecznych smakołyków i ozdób. W godzinach popołudniowych progi szkoły przekroczyło wielu mieszkańców Mokrego. Wszystkim kupującym dziękujemy za okazane wsparcie. (patrz album fotograficzny)

MIKOŁAJKI

6 grudnia uczniowie naszej szkoły niecierpliwie oczekiwali wizyty św. Mikołaja, który pojawił się punktualnie o godzinie 8.00. Zawitał do każdej klasy w towarzystwie aniołka i diabła. Dzieci witały go radośnie śpiewając przygotowane dla Niego piosenki. Mikołaj obdarował wszystkich słodkimi prezentami. (patrz album fotograficzny)

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

   29 listopada obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły.

Kornel Makuszyński był człowiekiem pogodnego usposobienia, a jedną z Jego bardziej znanych maksym jest stwierdzenie iż: „Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym”.W związku z tym w piątek uczniowie naszej szkoły przebrali się „na wesoło”. Niektórzy postarali się nawet wcielić w postacie z książek pana Kornela – w szkole pojawiły się brykające Koziołki Matołki, a i Jacka z Plackiem też można było spotkać. Na korytarzu można było obejrzeć wystawkę poświeconą twórczości Patrona, a w klasach uczniowie słuchali fragmentów książek Kornela Makuszyńskiego i kolorowali ilustracje nawiązujące do lektur.  Dzień obfitował w wiele wesołych chwil, z czego nasz Patron na pewno byłby zadowolony. (patrz album fotograficzny).

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH

W listopadzie 2013 r. odbył się w szkole wernisaż prac plastycznych ucznia klasy IV Bogumiła Podolaka. Zdobywca wielu nagród w konkursach szkolnych i pozaszkolnych za znaczące  osiągnięcia w tej dziedzinie, miał możliwość zaprezentowania kolegom i koleżankom swojego talentu. Przedstawił swoje dzieła - rysunki, szkice oraz obrazy wykonane różnymi technikami. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. (patrz album fotograficzny)

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 6 listopada uczniowie klasy 5 i 6 na uroczystym apelu wierszem i piosenką uczcili przypadające na 11 listopada Święto Niepodległości. (patrz album fotograficzny)

PASOWANIE NA UCZNIA

  Dnia 14 października pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali Pasowani  na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 7. W trakcie ślubowania zobowiązali się  dbać o dobre imię naszej szkoły, pilnie się uczyć, szanować nauczycieli i rodziców oraz kochać swoją Ojczyznę. (patrz album fotograficzny)

POBIJMY RAZEM REKORD!

  Dnia 16 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy- "Pobijmy razem rekord udzielania pierwszej pomocy". 60 uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły w tym dniu od godz. 12.00- 12.30 nieustannie wykonywali wdechy i uciski na fantomach otrzymanych od WOŚP. Włączyliśmy się w pobicie rekordu świata. (patrz: album fotograficzny)

PIERWSZA POMOC

W ramach projektu "Moja Bezpieczna Szkoła" w dniach 30 i 31 października odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów klasy VI na temat udzielania pierwszej pomocy.

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego
    43-190 Mikołów
    ul. Zamkowa 1
  • 32/2261220

Galeria zdjęć