• Nasza szkoła ma 110 lat

• 22.05.2022
        • Jubileusz 110-lecia Szkoły Podstawowej nr 7

19 maja nasza Szkoła obchodziła 110 urodziny. Uroczystość łączyła się wspaniale z Jubileuszem 800-lecia miasta Mikołowa. Z tej okazji odwiedzili nas liczni goście:

Burmistrz Stanisław Piechula wraz z obojgiem  zastępców – Panią  Wiceburmistrz Iwoną Spychałą-Długosz oraz  Wiceburmistrzem Mateuszem Handlem;

- Przewodnicząca Rady Miasta -  Katarzyna Syryjczyk-Słomska

- Przewodnicząca Komisji Społecznej Rady Miasta  - Ewelina Kukla;

- Naczelnik Wydziału Oświaty - Jarosława Bizoń;

- Dyrektor Centrum Usług Wspólnych -  Aleksandra Czech;

- Prezes Zarządu Oddziału ZNP - Barbara Załoga,

- Dyrektorzy mikołowskich placówek edukacyjnych;

- Proboszcz miejscowej parafii -  Krzysztof Szweda

- Prezes zarządu lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej  - Mariusz Paździor.

- przedstawiciele Rady Rodziców;

Szczególne miejsce pośród zaproszonych członków społeczności „Siódemki” zajmowała w tym dniu wieloletnia   jej Pani Dyrektor - Maria Cebula. Powitano również absolwentkę aktywnie wspierającą swoją dawną podstawówkę  - panią Genowefę Raszowską.

Zebrani goście po złożeniu na ręce Pani Dyrektor Teresy Kurzycy życzeń wraz z gronem pedagogicznym oraz częścią uczniów zostali zaproszeni na program artystyczny w wykonaniu naszych uzdolnionych uczniów.

Program oparty na przeróbkach znanych przebojów opracowały i przygotowały panie: Katarzyna Górka - Grobosz, Katarzyna Kudełko, Agnieszka Pławecka (akompaniująca również podczas występów) oraz pani Bożena Baranowicz.

Początek programu uświetniła swoim występem mezzosopranistka Victoria Lerche, której do trzech zaprezentowanych pieśni z repertuaru klasycznego akompaniował absolwent i nauczyciel szkoły –  Łukasz Kurpas.

Następnie w ramach występów solowych i zespołowych uczniowie z klas IIIb, IVa, IVb, VIIb i VIIIa zaprezentowali uroki naszego miasta, ale też szkolną rzeczywistość. Szczególnie swoimi solowymi popisami wyróżniły się uczennice Zuzanna Podolak (VIIb) i Karolina Durczok (VIIIa).

Absolwent Piotr Kołodziej również uczcił naszą szkołę zaśpiewawszy „Dziś są twoje urodziny” z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego.

Występy naszych uczniów spotkały się z gorącym przyjęciem, a zgromadzeni podkreślali wspaniałe przygotowanie młodych artystów.

Po zakończeniu programu artystycznego goście udali się na poczęstunek, mogąc przy okazji zerknąć na liczne tablice i zapoznać się z historią szkoły oraz informacjami na temat patrona - Kornela Makuszyńskiego, a także zajrzeć do wyłożonych na korytarzu kronik szkolnych prowadzonych od 1945 roku.

W piątek, 20 maja wszyscy uczniowie mogli obejrzeć powtórkę programu artystycznego, otrzymali również zestaw gadżetów : breloczek przedstawiający budynek szkoły oraz cukierki z wizerunkiem Koziołka Matołka.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Jubileuszu 110 - lecia SP 7 serdecznie dziękujemy.

Fotoreportaż z uroczystości na szkolnym profilu FB, informacje i zdjęcia również w Gazecie Mikołowskiej