• 30.09.2022
        • Nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe  na zakup wyposażenia technicznego, niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Ostatnia pula pieniędzy została wydana jeszcze przed wakacjami.  Od stycznia udało nam się zakupić hafciarkę cyfrową  i potrzebne do jej użytku materiały, wagę laboratoryjną, gimbal ręczny, deskę do prasowania, lupy oraz materiały eksploatacyjne (baterie, markery). Ponadto zakupiono bibliotekę modeli 3D oraz robotów online, która  będzie pomocna w prowadzeniu zajęć  z robotyki i podczas korzystania z drukarki 3D.

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany  na lekcjach oraz  w czasie zajęć świetlicowych lub dodatkowych dzięki czemu staną się one bardziej atrakcyjne dla uczniów i pozwolą im rozwijać zainteresowania.

• Możliwości udzielania pomocy dzieciom z Ukrainy

• 20.09.2022
        • Szanowni Państwo!

Pragniemy przekazać informację o możliwości korzystania z pomocy psychologicznej w języku ukraińskim w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mikołowie (43-190 Mikołów, ul. Żwirki i Wigury 4; tel: 322262071) po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu wizyty.Zachęcamy również do skorzystania z pomocy w Państwa ojczystym języku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (43-190 Mikołów, ul. Kolejowa 2; tel.32 3242691)

DZIAŁANIA SZKOŁY

Na terenie szkoły będą organizowane dla uczniów również zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego.Dodatkowo informujemy, że zarówno pedagog, jak i psycholog szkolna będą dostępne do Państwa dyspozycji podczas konsultacji:-

-Pedagog szkolna Renata Kopiec - każda środa w godzinach 14.35-15.30 oraz po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub przez librus

.- Psycholog szkolna Martyna Dudzińska - każdy czwartek 15.30-16.30 oraz po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub przez librus.

W roku szkolnym 2022/2023 udzielana pomoc psychologiczno-pedagogiczna będzie się koncentrowała przede wszystkim na zajęciach:

:- rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne,

- rozwijających umiejętność uczenia się,

- dydaktyczno-wyrównawczych,

rozwijających uzdolnienia,

- korekcyjno-kompensacyjnych,

- innych zajęciach o charakterze terapeutycznym dobieranych indywidualnie według potrzeb uczniów.Dodatkowo informujemy, że zarówno pedagog, jak i psycholog szkolna będą dostępne do Państwa dyspozycji podczas konsultacji.

• Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023

• 08.09.2022
        • 1 września w sposób szczególny przywitaliśmy pierwszoklasistów. W tym dniu uroczystą przysięgę złożyły dzieci, które po raz pierwszy rozpoczęły swoją szkolną przygodę. Zarówno im jak i pozostałym uczniom życzymy powodzenia w pełnieniu obowiązków szkolnych.